Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Stron internetowych na temat NASZEGO OJCA ŚWIĘTEGO jest dużo, dlatego my chcielibyśmy w tym miejscu spojrzeć na ŚWIETEGO JANA PAWŁA II jako rzeczywistego propagatora idei RADIA MARYJA. Chcemy pokazać niedowiarkom i źle poinformowanym, że OJCIEC ŚWIĘTY nigdy nie był przeciwko RADIU tylko przez cały czas z RADIEM MARYJA, popierał nas i modlił się za nas. Poniżej znajdują się wypowiedzi OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II o RADIU MARYJA a także skierowane do RODZINY RADIA MARYJA.

Dziękuje Wam za to spotkanie, przede wszystkim dziękuje Wam za modlitwy, za nieustanny różaniec odmawiany w intencji Papieża. Bóg zapłać. To podziękowanie zanieście do Waszych rodzin i do całej tej wielkiej Rodziny Radia Maryja, wszystkich, którzy pozostali w kraju.

JAN PAWEŁ II

Myślę, że Radio Maryja i rodzina tego Radia jest szczególnym wyrazicielem, wcieleniem tej Maryjnej duchowości Polski. Matce Najświętszej zawierzam dalszą działalność i apostolstwo Radia Maryja. Niech rozwija się ono i przyczynia do utrwalania tu na ziemi cywilizacji prawdy i miłości zgodnie z wolą Boga i dla jego chwały

JAN PAWEŁ II

Wypełniacie wielką misję przepowiadania Ewangelii wszelkiemu stworzeniu. Katecheza, którą prowadzicie to także służba Kościołowi i społeczeństwu. Tak, moi drodzy. Wasza działalność jest służbą Kościołowi. Całym sercem błogosławię Wam tu obecnym, waszym rodzinom i bliskim, współpracownikom duchownym i świeckim Radia Maryja, wolontariuszom i wszystkim którzy głoszą Ewangeliczne Orędzie Prawdy i Miłości na falach radiowych aż po krańce ziemi.

JAN PAWEŁ II

W ten wielki nurt modlitwy całego Kościoła, Radio Maryja pomaga włączyć się także osobom chorym, samotnym, podróżującym, zajętym przy warsztatch pracy. Z kolei przez gruntowną katechezę umacnia w wierze radiosłuchaczy, zachęca do zgłębiania Pisma Świętego i literatury religijnej a dobra muzyka religijna wprowadza w dziesiejszy świat hałaśliwy, uciszenie, sprzyja skupieniu i refleksji.

JAN PAWEŁ II

Dobrze, że Radio Maryja modli się, że uczy swych słuchaczy modlitwy, ukazując jak bardzo jest ona potrzebna człowiekowi, współczensemu, rodzinie, Kościołowi, światu. W życiu religijnym, moralnym apostolstwie modlitwa jest niezbędna. Dziekuję Radiu Maryja za to apostolstwo a także za modlitwy w intencjach Papieża. Proszę jednocześnie podtrzymujcie tego ducha modlitwy.

JAN PAWEŁ II

Was wszytstkich, Wasze apostolstwo oddaje w opiekę Najświętszej Maryi Panny, którą czcimy jako Gwiazdę Ewangelizacji. Maryjo wskazuj nam drogi życia i umacniaj nas w godzinach próby abyśmy dochowując wierności Bogu i człowiekowi umieli z pokorą i odwagą przekazywać na falach eteru umysłom i sercom wszytkich ludzi radosną wieść o Chrystusie Odkupicielu człowieka, Maryjo Gwiazdo Ewangelizacji prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego opekunką

JAN PAWEŁ II

Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie dobrej nowiny, dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli

JAN PAWEŁ II

Już dziś można powiedzieć, że cenny jest wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji, że wkład ten buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie ku cywilizacji miłości.

JAN PAWEŁ II

Właśnie radio Maryja pomaga włączać się rodzinom w ten ożywczy nurt troski całego Kościoła o każdą rodzinę, o całą rodzinę ludzką.

JAN PAWEŁ II


Powyższe cytaty świadczą o tym, że JAN PAWEŁ II, był gorącym zwolennikiem RADIA, pomagał nam i modlił się za nas. Nie potrafimy zrozumieć młodych, którzy mówią o sobie "Pokolenie JPII" a odrzucają RADIO MARYJA, przecież to tak jakby zarzucać OJCU ŚWIĘTEMU, że mylił się wyrażając poprarcie dla RADIA, to wybiórcze przyjmowanie nauki NASZEGO PAPIEŻA. My tego nie akceptujemy, jesteśmy, byliśmy i będziemy z JANEM PAWŁEM II zawsze i wszędzie. Każde jego słowo bierzemy sobie głęboko do serca i staramy się żyć zgodnie z jego naukami.
Autor: Piotr, Robert, Alicja